Prodej žížal po celé ČR

Rozhodli jsme se ukončit prodej žížal. S objednávkou se můžete obránit například na www.zizaly.com

Jak posíláme žížaly

Nejdříve si prosím zvolte, o kolik násad máte zájem a vyplňte objednávkový formulář.

Vaši objednávku registrujeme a ozveme se vám na váš e-mail, kdy ji budeme odesílat. Žížaly odesíláme balíkem do ruky České pošty zpravidla v pondělí a v úterý. Balík by měl dorazit další den, ale může se stát chyba v logistice pošty nebo se balíček rozbije. Pokud vám balíček nedorazí nejdéle do tří dnů od dne, co byl poslán, tak se ozvěte a my zjistíme, jestli není potřeba zajít na poštu osobně.

Číslo účtu pro platbu : 2101032158/2010


Nejčastější dotazy

Vydrží balíček na poště, nezahynou žížaly?

Žížaly jsou odolná stvoření a v uzavřené krabičce vydrží naživu i několik týdnů, ale rozhodně to pro ně není ideální. Snažím se posílat tak, aby nebyly přes víkend na poště, ale i tak to pro ně není žádná tragédie.

Balíček přišel rozbitý, žížal bylo málo, některé mrtvé, co s tím?

Občas uděláme pošta nebo já chybu a balíček nedorazí v pořádku. V tom případě se na mě obraťte, popište mi, v jakém stavu balíček přišel a já vám zašlu náhradu, samozřejmě zdarma.

Nemám připravený kompostér, můžu je nechat v krabičce?

Ano, žížalám stačí opravdu málo. Než budete mít připravené finální místo, udržujte je ve vlhkém kompostu s přístupem vzduchu a sem tam jim něco přihoďte.

V násadě jsou malé bílé potvůrky, co s tím?

Nic. Jsou to chvostoskoci, kteří se také věnují kompostování. Žížalám ani výslednému produktu nijak neškodí.

Z kompostu mi vylétají mušky octomilky, co s tím?

Zbytky ovoce a zeleniny zahrabejte do kompostu, aby k nim mušky neměly přístup

Jak mám připravit žížaly na zimu?

Žížaly se snižující se teplotou zpomalují svou aktivitu a když se teplota blíží nule, upadají do hibernace. Silný mráz může žížaly zabít, a proto se zahrabávají do hlubších vrstev kompostu, kde celou zimu v klidu přečkají. Pro majitele je důležité vytvořit dostatečně velký kompost, aby si měly žížaly kam zalézt. 1m3 je bezpečná velikost. Pomoci se dá také zaizolováním listím, slámou apod. Koňský hnůj je schopen i trochu vyhřívat. Největším nebezpečím pro žížaly jsou takové ty úzké plastové kompostéry, kde hrozí, že hluboce promrznou.

Jakým způsobem platit?

Žížaly posíláme buď na dobírku nebo můžete platit na účet 2700156717/2010. Nikdy prosím neplaťte předem bez toho, že vám sdělím, že již posílám žížaly, abychom předešli nedorozumění.